Kirjuta lühike kokkuvõtlik iseloomustus IT profi kohta Eestis aastal 2014 (vajalikud eeldused, omadused ja oskused)

Isiklikust kogemusest võin öelda, et päris raske on saada IT valdkonda tööle, seega professtionaaliks ma ennast kindlasti et pea. Aga tean mis suunas arenema pean, et seda saavutada.
Usun, et erialane haridus on vajalik professionaali staatuse saavutamiseks.
IT proff käib kaasas tehnoloogiliste arendustega IT valdkonnas. Teadmine ja oskus rakendada raksemaid algoritme IT lahenduste loomisel on vajalik. Kahju on kuulda IT meeskondadest kes üritavad lahendada raskeid IT probleeme aegunud või vale tehnoloogia abil. Näiteks hiljuti kuulsin meeskonnast, et üritas lahendada OCR (optical caracter recognition) probleemi, aga ei suutnud sellega toime tulla, sest koostamisel ei kasutatud masin-õppe algoritme. Sellest on kurb kuulda, sest iseenesest oli meeskonnal väga hea idee – teha raamatupidamise arvutiprogramm. OCR asemel laetakse kviitungi pilt pilveserverisse ja sisestamise teeb ära India odavtööjõud. Mina ütleks, et see ei ole optimaalseim lahendus antud probleemile. Sellepärast on tähtis , et IT inimesed on kursis uusimate arengutega IT valdkonnas.
Meeskonnas töötamise kogemus on vajalik ja muidugi peab professionaal olema töökas inimene.
Müügioskus on vajalik, sest tihti peab IT spetsialist keerulisi probleeme seletama muu valdkonna inimesele, kes ei mõista IT maailmast väga palju.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s