Olemasoleva veebisaidi analüüs

Asos.com on interneti lehekülg kelle sihtgrupiks on noored, moe-teadlikud inimesed. Leheküljel müüake rõivaid. Tõlkes tähendab asos – as seen on screen, ehk just nii nagu ekraani peal nägid. Sellel leheküljel on rohkem kui 400 erineva brändi tooteid müügis. Hämmastav fakt selle lehekülje puhul, et nad lisavad iga nädal umbes 500 uut toodet, aga poe struktuur on väga lihtne ja tundub nagu iga toote jaoks jätkuks piisavalt ruumi – ei teki üleküllastuse tunnet ja toodete vahel kaotsi minemise tunnet ka ei ole. Loogiline ülesehitus neil kindlasti on.
Asos.com leheküljel käib nädala jooksul umbes miljon külastajat. Uurisin välja, et antud lehekülg asub HP Blade Serverites. Kuigi leheküljel on väga suur liiklus, kasvab see jõudsalt. Selleks, et parandada tulemuslikkust isegi plahvatusliku töökoormuse tingimustes kasutatakse VMware ja NaviCloud tehnoloogiad, mis võimaldavad arendajatel värskelt valmis saanud keskkonda uuendada ilma katkestusteta.
Asos.com on vistutatud kõigi suuremate krediitkaardifirmadega, et kliendid saaksid infot ja teostada makseid. Lisaks on lehekülg tihedalt seotud samanimelise moe-blogiga.
Antud leheküljel on iga aasta umbes kolm miljonit klienti, ning seal liiguvad väga suured summad. Seega pole mingi ime et iga päev üritavad seda lehekülge rünnata häkkerid erinevatest maailma nurkadest. Kõige tähtsam on see, et konfidentsiaalne informatsioon ei liiguks kurjategijate kätte ostu sooritamise käigus. Selleks korraldab firma IT osakond igaaastaseid häckatrone, et leida vigu ja nõrku kohti.
Asos on kõige populaarseim moe internetipood maailmas. Hakkasin otsingumootoris Google erinevate kombinatioonidega proovima, kuidas asos leitav on. Tulemuseks oli üllatav see, et ei olegi väga hästi leitav. Proovisin kümneid erinevaid kombinatioone aga lõppkokkuvõttes leidsin asos.com’i teiselt kohalt alles siis kui google’dasin sõnu „buy clothes online“. Proovides sama sõnade kombinatiooni Yahoo.com otsingumootoris ei leidnud see asos.com’i üleski. Väga imelik aga kindel on see, et asos.com’i puhul on tegemist professionaalidega – järelikult nad teavad mida nad teevad.

Asos.com:

Screenshot at 2013-05-17 02:22:11

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s