lkmmmpmpo

Ideaalne arvutiklass peab olema ergonoomiliselt sobiv õpilastele, seega lisaks arvutitele läheb tarvis ka toole ja laudu. Eeldame, et see arvutiklass mahutab 25 õpilast. Laudade valik on suur. Lihtsuse mõttes võtame lauad ja toolid ühelt tarnijalt. “Basic” laud, mida on võimalik sobitada kokku omavahel ja tool “Visit” maksavad kokku 198€. Kokku laudade ja toolide peale kulutasime 4950 eurot. Järgmisena vaatame arvuteid. Arvutiklassi sobiva masina otsimisel tuleb kindlasti hoida silm peal hinnal ja sellel, et see masin sobiks kokku ka kõigi teiste arvutitega koolimajas. Ehk otsime arvutit hinnavahemikus 1000-1200€, Windows operatsiooni süsteemiga ja eeldatavalt Intel’i poolt tehtud protsessoriga. Leidsin sobiva lauaarvuti tootjalt Hewlett Packard, mudel nimega: HP 8200E CMT PC. Sellel arvutil on :

  • Intel i7-2600 protsessor, Quad Core, 3.40 GHz kiirusega
  • AMD Radeon HD 6570 videokaart
  • Microsoft Windows 7 Professional 64 operatsioonisüsteem
  • 3 aastat garantii
  • 4 GB operatiivmälu, võimalusega lisada kuni 16 GB mälu.
  • Integrated Intel 82579LM Gigabit Ethernet võrgukaart
  • kaasa tuleb hiir

Antud arvuti hind on 1024€, ehk kokku klassiruumi jaoks kuluks 25600€. Järgmisena vajame ka kuvareid ja klaviatuure. Kuvari valimisel on tähitis, et see oleks mõistlikult suur, ehk õpilased ei peaks silmi pingutama, et sealt lugeda. Samas liiga suur kuvar oleks raha raiskamine, sobiv diagonaal mõõt oleks 24 tolli. Sobiva hinna ja suurusega kuvari leidsin tootjalt Viewsonic. Hind 159 €. Kuvar on LCD tehnoloogiaga ja formaadis 16:9. Garantii kestab samuti 3 aastat. Ekraani reageerimise aeg on 5 millisekundit ja sisse on ehitatud ka kõlarid, mida küll õppetööks võib harva vaja minna. Klaviatuuri valik on veidi lihtsam, tähitis on jälgida, et see oleks sobilik eestikeelsele kasutajale ning oleks USB juhtmega ühendatav. Sobiv klaviatuur maksab 16€ ja on tootja A4TECH mudel KB-750. Kokku maksavad kuvar ja klaviatuur 175€, ning kogu klassiruumi saaks sisustada vaid 4375 € eest.

Kokkuvõtteks kuluks sellise klassiruumi sisustamise peale 34925 €. Mis on ühe korraliku pereauto hind. Selle hulka ei kuulu veel viiruse tõrje. Antiviitus Eset NOD32 1 aasta litsents on 32€. Seega antiviirus 25 arvuti peale 3 aastaks on 2400 €. Antud kujul arvuti klass peaks rõõmustama tudengeid järgmised 3 aastat. Peale seda on jällegi vaja uued arvutid muretseda, sest kogemused näitavad, et isegi parimad arvutid on peale garantii aja lõppu töövõimalised ainult 1 aasta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s